Ława kawowa - salonowy pomocnik

Posted on 22/06/2018 10:37am

Niewielki mebel do istotnych zadań. Pomieści pyszną kawę, lampkę koniaku, wykwintną przekąskę czy interesującą książkę. Z tej przyczyny powinniśmy mieć go pod ręką. Stolik do salonu.

ława
Author: César
Source: http://www.flickr.com
Kochali się w nim już starożytni Egipcjanie, wstawiając je do swoich willi. Arabowie używali małych stolików, przy których siadali po turecku. Europejczycy zwrócili uwagę na stoliki w zasadzie niedawno gdyż około dwustu lat temu. Co zamożniejsi zaczęli podróżować i postarać się o pamiątki zza wielkich mórz. A ci, których na takie wojaże nie było stać, bywali w najznakomitszych rezydencjach, obserwując meblowe nowinki, a potem zamawiali je u miejscowego cieśli. Oczywiście w domu stał wielki stół, lecz gdzieś musiało się znaleźć miejsce na robótki ręczne (panie wtedy haftowały z pasją i dziergały koronki), książkę lub postawić tacę z ciasteczkami.

Na przestrzeni lat ta kwestia nie uległa zmianie. Nadal ciężko się bez niej obyć, jeszcze trudniej dobrać ją do wnętrza . A jest z czego wybierać. Bogactwo form i materiałów może przyprawić o zawrót głowy. Idąc z duchem czasu, projektanci wybierają szkło, które cały czas jest na topie. Taka ława do salonu nadaje wnętrzu lekkości i powoduje, że salon nabiera „oddechu”. Osoby lubiące styl klasyczny, powinny usatysfakcjonować stoliki kawowe z drewna, kamienia lub sklejki - http://www.meble.pl/meble/lawy/ (http://www.meble.pl/meble/lawy/).

W którym miejscu powinna stanąć ława? Najlepiej byłoby przeprowadzić szybki test. Czyli uczynić tak, jak przy planowaniu alejek w parku, kiedy dopiero co zagrabiony teren oddaje się na pewien czas we władanie spacerowiczom. Sami wytyczają oni wygodne dróżki i problem znika. Następnie za robotę biorą się fachowcy od wykładania alejek kostką. http://www.meble.pl/meble/meble-salonowe/ (http://www.meble.pl/meble/meble-salonowe/)Niełatwo mimo wszystko wyobrazić sobie przechodniów, którzy ustawiają nam fotele. Z tego powodu weźmy pod uwagę, co w salonie wykonujemy najczęściej, gdzie lubimy przysiąść z książką, gdzie odstawiamy szklankę, kieliszek albo odkładamy laptopa. Wreszcie w jaki sposób przyjmujemy gości – oficjalnie przy stole w jadalni czy jednak gustujemy w mniej formalnych spotkaniach. Określenie potrzeb umożliwi nam uniknąć wnętrzarskich „wpadek”, zamieniając salon w wygodne i urocze miejsce do wypoczynku.

Tags: meble, wnętrze, stolik, filiżanka