Chcesz w szybkim tempie dostać zwrot nadwyżki podatku, skorzystaj z modelu PIT przez internet

Posted on 21/06/2018 9:46pm

Formularz PIT 37 jest najpopularniejszym drukiem wykorzystywanym przy składaniu rocznego rozliczenia podatkowego. Deklarację na formularzu PIT 37 składają wszystkie osoby, które pracują u pracodawcy w ramach umowy o pracę, umowę o dzieło lub umowę zlecenie.

obliczanie podatku
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
W tych wypadkach podatnicy potrącają podatek w wysokości 18 lub: http://drukarnia.navy-blue.pl 32 procent, w zależności od wysokości osiągniętego zysku to znaczy rozliczają się na zasadach ogólnych. W przypadku formularza PIT 37 płatnicy mogą rozliczać się indywidualnie lub (więcej opinii na ten temat) wspólnie z małżonkiem - . Małżonkowie którzy, skorzystają z przywileju rozliczenia ulgowego, mogą liczyć na niższą kwotę podatku.

jest wiele procedur dotyczących sporządzania formularzy PIT i sposobu ich przesyłania do określonego, zgodnie z miejscem zamieszkania urzędu skarbowego. Przy składaniu PIT coraz większa grupa osób stosuje formy wspierania wybranych z z wykazu prowadzonego przez resort MPiPS, organizacji, przekazując 1 proc. należnego podatku. W części I deklaracji płatnik może wpisać numer Krajowego Rejestru Sądowego fundacji pożytku publicznego, którą pragnie wesprzeć. Na jej rachunek bankowy, urząd skarbowy przekazuje 1 proc. podatku.

dokumenty
Author: 5of7
Source: http://www.flickr.com
Przekazanie 1 proc. podatku przez podatnika na rzecz organizacji pożytku publicznego nie niesie za sobą żadnych innych obciążeń. Podatnik wyłącznie dokonuje wyboru, czy swój 1 proc. pragnie oddać darowiznę na rzecz organizacji pożytku publicznego, czy zasilić nim budżet państwowy. Wypełniony druk PIT można nadać drogą pocztową lub za pomocą internetu - pit online. Wysłany PIT 37 online ma wiele zalet. Przede wszystkim, dzięki temu bez zbędnego drukowania dodatkowych egzemplarzy, bez odwiedzin w skarbówce lub stania w kolejce do okienka na poczcie, płatnik szybko i komfortowo przesyła swój druk PIT 37 do określonego według miejsca zamieszkania urzędu. Poza tym dzięki PIT przez internet, płatnik z dużym wyprzedzeniem otrzymuje zwrot nadpłaconego podatku.

Tags: dokumenty, podatki, dochody, podatnicy