Co ubrać na polowanie?

Posted on 07/04/2020 7:57am

Nie trzeba zapewne nikomu opisywać nieprzyjemnego uczucia, które pojawia się po parogodzinnym chodzeniu w źle dobranych butach czy przemoczonej odzieży. Wszystkie te elementy garderoby są bardzo istotne, zwłaszcza na polowaniu. Jaki zatem strój powinien mieć na sobie myśliwy w trakcie polowania?

Strzelba myśliwska
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Wygodne obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to podstawa udanego polowania. Nie chodzi tutaj tylko o wygodę, ale również o bezpieczeństwo. Obecnie sklepy w sieci posiadają w sprzedaży buty wodoodporne, ale równocześnie dobrze oddychające. Bardziej wymagający myśliwi znajdą tam również buty na wiele różnych okazji, o różnych kolorach i fakturach tkanin.

Jeżeli chodzi o spodnie czy koszule myśliwskie , oferta jest równie bogata – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez pełen wachlarz jaśniejszych odcieni i fasonów. Zwrócą naszą uwagę koszule w kratę i jednobarwne, eleganckie które na pewno dodadzą nam klasy na bardziej oficjalnych myśliwskich wydarzeniach. Do koszuli obowiązkowy krawat z myśliwskimi motywami. Interesującym okryciem na koszulę może być kamizelka – polarowa na polowanie lub nieco bardziej elegancka na myśliwskie spotkania. Można też pomyśleć o eleganckim swetrze w stonowanym kolorze.

Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Ochrania na polowaniu przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie krępuje ruchów a co więcej, ułatwia kamuflaż. Wykonane z dobrych jakościowo materiałów kurtki są na tyle uniwersalne, że możemy je nosić cały rok.Wchodząc na strony internetowych sklepów myśliwskich () można wybierać i przebierać w ciekawych dodatkach, takich jak fantazyjne nakrycia głowy, bielizna termoaktywna i inne.

Na wyprawy po lesie warto zaopatrzyć się w krótkofalówki . Takie radia powinny pracować na akumulatorkach jak również na bateriach, posiadać duży zasięg pozwalając na szybki kontakt bez niepotrzebnych odgłosów. Udogodnienie i wygoda, tych cech powinniśmy oczekiwać od walkie-talkie.
Główną zasadą jednak powinna być wygoda oraz jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i te cieplejsze.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie (http://stojo.pl/) to nierzadko najbogatsze źródło informacji? Tak jest i w tym wypadku - kiedy wejdziesz na ten odnośnik, przeczytasz inne użyteczne materiały.


Tags: obuwie, odzież, spodnie, sklepy internetowe, polowanie, myślistwo