Czy warto kupić obiektywy firmy Sigma?

Posted on 21/06/2018 8:42pm

Trudno zaprzeczyć, że w obecnych czasach coraz więcej osób ma możliwość robienia takich rzeczy, które jeszcze niedawno temu były raczej zarezerwowane dla specjalistów. Nie chodzi tu bynajmniej o rozmaitego typu sporty ekstremalne czy inne wymagające ogromnego wysiłku zainteresowania, na które często porywają się amatorzy, ale o zajęcia związane z wykorzystywaniem najwyższej jakości sprzętu i świetnego zmysłu artystycznego – czyli o fotografię.


obiektyw
Author: Eugene Romanenko
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli ktoś spróbował swoich sił w nieco poważniejszej fotografii, to będzie już jasno wiedział, dlaczego ceny aparatów potrafią osiągać tak wysokie pułapy. Niestety wbrew temu, co często usiłują wpierać klientom np. producenci telefonów komórkowych, nie jest możliwe zrobienie naprawdę niepowtarzalnego zdjęcia kiepskim sprzętem.


Zastanawiając się nad wyborem aparatu fotograficznego dla siebie powinno się najpierw popróbować się z robieniem zdjęć na poważnie na słabszym sprzęcie, poćwiczyć technikę, przestudiować wszelkie opcje aparatu, poznać odrobinę teorii – i dopiero po dłuższym czasie wybrać się na poszukiwanie profesjonalnego aparatu lub obiektywu. Z pewnością trzeba przygotować się na dość odczuwalny wydatek, ponieważ dobrej klasy sprzęt zawsze jest po prostu drogi, ale za to jego cenę rekompensuje świetna jakość i bezbłędne działanie.


Za niezły przykład mogą tu posłużyć produkty firmy Sigma, chociażby takie jak sigma 18-35mm f1.8. Choć chcąc zakupić tego typu obiektyw trzeba mieć w pogotowiu parę tysięcy złotych, to wydatek ten z pewnością będzie dobrze zainwestowanymi pieniędzmi (rzecz jasna jedynie wtedy, kiedy naprawdę planujemy zająć się fotografią). Obiektyw typu sigma 35mm może kosztować ok. 3 tys. zł, aczkolwiek na rynku zawodowej fotografii taka cena nikogo nie szokuje, skoro kupno lepszej klasy obiektywu to koszt nawet powyżej 10 tys. zł. Więcej świetnych ofert możesz znaleźć: .


Obiektyw, fotografia
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Kupując Sigmę mamy pewność, że nabywamy produkt światowej renomy, który produkuje firma nie mogąca pozwolić sobie na jakiekolwiek uchybienia, więc jeżeli potrzebujemy sprzętu wysokiej jakości na lata, będzie to znakomity wybór. W świecie profesjonalnej fotografii wysokiej jakości możliwości okupione są zazwyczaj sporą ceną sprzętu – jednak raz wydane pieniądze umożliwią nam pracę na solidnym sprzęcie, który daje duże możliwości.

Tags: fotografia, sprzęt, producenci, Sigma, firma, wydatek, amatorzy