Czym jest sprzedaż bezpośrednia?

Posted on 08/02/2019 7:57am

Co przychodzi ci najpierw na myśl, gdy słyszysz - sprzedaż bezpośrednia? Większej części osób kojarzy się ona z namolnymi akwizytorami, zakłócającymi spokój domowy w najmniej stosownych momentach.


To niezbyt właściwe skojarzenie, albowiem sprzedaż face-to-face jest tylko małą częścią owej idei.


Przez dekady wielką bolączką piarowców była personalizacja sprzedaży. Kierowanie przekazu do masowego odbiorcy - bezpostaciowego, przeciętnego obywatela posiada co prawda swoje zalety, jednak nie za każdym razem sprawdza się. Poza tym, adresując reklamę do jednostek, jest większa szansa na sukces. Sęk w tym, iż musimy rozporządzać informacjami na jej temat, i nie chodzi tutaj jedynie o fundamentalne informacje socjodemograficzne, ale także o nawyki, preferencje jak też zachowania osobnika.

Czy chcesz dowiedzieć się czegoś nowego na opisywany wątek? Jeśli tak, to świetnie, ponieważ ta polecana strona internetowa (https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/50-koszty-uzyskania-przychodu/) z pewnością również Cię zafascynuje.

Przed powstaniem
Internetu tenże głęboki wgląd był praktycznie niemożliwy. Przedsiębiorstwa wykorzystujące marketing - sprawdź informacje - bezpośredni (poczta) mogły znać jedynie adres, płeć oraz wiek odbiorcy. Czasem udawało się także zdobyć dane o rocznym dochodzie. A gdy obywatele zaczęli masowo korzystać z netu, biznes uzyskał dwa cenne atuty: po pierwsze dostał nowy kanał komunikacji marketingowej, a po drugie - bogate źródło danych na temat prawdopodobnych a także obecnych klientów.
marketing bezpośredni
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com


Marketing bezpośredni zaczął więc znaczyć maksymalną personalizację przekazu, jaka przysparza się do zbudowania więzi z klientem.


To złożona relacja - z jednej strony jednostka poznaje potrzeby oraz preferencje klienta, zaś z drugiej działa na niego, wzniecając jego potrzeby a także motywując go do zakupu. Tego rodzaju strategia marketingu bezpośredniego jest w stanie prowadzić do satysfakcjonującego przyrostu sprzedaży.

Tags: telefon, informacje, klient, zysk