Dlaczego reklamowe gazetki zmieniły współczesny handel detaliczny.

Posted on 11/10/2020 8:03am

Hipermarkety funkcjonują w Polsce już od kilkunastu lat. Ogromnie zmieniły one oblicze handlu, niektórzy są wręcz zdania, że niszczą one małych, lokalnych sklepikarzy.
sklep
Author: Fotos GOVBA
Source: http://www.flickr.com
Rzeczywiście ekspansja dyskontów oraz marketów jest bardzo duża, tak naprawdę w niewielkiej ilości miejscowości nie będzie żadnego dużego marketu. Lecz wejście sieci handlowych do naszego kraju zmieniło również w dużej mierze rynek reklamy, co tak naprawdę zwykli klienci także bardzo często mogą zobaczyć w swoich skrzynkach pocztowych i na klatkach schodowych w blokach. Chodzi mianowicie o gazetki reklamowe, jakie zaczęły być używane do reklamowania oferty sklepu, w szczególności jakiś promocji i wyprzedaży. Specjaliści szacują, że kontakt z gazetkami ma więcej niż połowa klientów w naszym kraju, a spora ich część będzie robić na ich podstawie zakupy. Na pewno to świadczy o ogromnej skuteczności tego sposobu reklamowania, trudno się więc dziwić, że największe sklepy stosują ją od lat, a coraz częściej zaczynają też sięgać po nią mniejsi sprzedawcy.supermarket
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com
Badania rzeczywiście potwierdzają ogromną skuteczność reklamowych gazetek, zwłaszcza że przeważnie i tak dotyczą one sklepów, w których codziennie robi się zakupy. Przeciętna gazetka Lidl ma w pierwszej kolejności informacje o produktach, które są właśnie promowane, i przeważnie są to towary, jakie i tak trzeba kupić, to znaczy żywność czy środki czystości. Jednak największym plusem takich gazetek jest to, że jeśli klient się skusi i uda się już do danego sklepu, to przeważnie pozostawi w nim znacznie więcej pieniędzy, bo oprócz produktów po jakie przyszedł zrobi również resztę zakupów.

Niezbędne są Ci ekstra informacje (http://pischool.pl/) na ten ciekawy temat? Więc nie ociągaj się i przejdź do następnego wpisu - tam stworzyliśmy dla Ciebie coś ekscytującego.

Gazetki mogą mieć zróżnicowaną postać, każdy ze sklepów wymyślił najlepszy na swoje potrzeby format i się go trzyma, jeżeli ma on dużą skuteczność. Najczęściej ich grubość będzie wynosić do kilkunastu stron, lecz zdarzają się również gazetki, które mają ich znacznie więcej.

Inne tego typu wiadomości odnośnie omawianego tematu także są niebanalne - więcej pod tym linkiem. Kliknij zatem tu i zobacz, że to fakt.

Najbardziej skuteczne w gazetkach będzie operowanie wysokością cen, jeśli się poda wysoką, starą cenę i obok niej promocyjną, to będzie to ogromnie skuteczne wśród potencjalnych klientów.

Tags: handel, specjaliści, gazetki reklamowe, hipermarket, gazetka