Do jakiego rodzaju spraw najbardziej konieczny jest doradca finansowy? W jakich sprawach nam szczególnie może pomóc?

Posted on 04/07/2018 2:19pm

Doradca finansowy jest jakby pośrednikiem pomiędzy klientem a bankiem. Klient planuje zyskać najlepszy kredyt, natomiast bank może przyznać go pod określonymi warunkami. W dzisiejszych czasach jest dość znaczny popyt na tego rodzaju usługi, choćby z tego powodu, iż banki wdrażają dość restrykcyjne procedury przyznania kredytów.


Niestety, ale przeciętny klient nie ma tak wiele czasu, by odwiedzać każdy bank z osobna, w jakich może przeprowadzić następne rozmowy, z których wszystko zrozumie i nie będzie miał problemów z weryfikacją tych zagadnień. Dodatkowo taka osoba może mieć już jakieś kredyty, jakie też utrudniają skorzystanie z kolejnej pożyczki. Ze wsparciem w takich przypadkach przychodzi najlepszy niezależny doradca finansowy z Warszawy. Na pewno pomoże on wybrać bardzo korzystną ofertę, jednocześnie pod kątem finansowym, ale także możliwej do zrealizowania przy pamiętaniu o indywidualnej sytuacji kredytobiorcy.

Doradca finansowy opiera swoją pracę na obsłudze klientów, jacy poszukują kredytów. Pierwszy kontakt z klientem służy rozpoznaniu potrzeb konkretnej osoby. W czasie takiej rozmowy doradca dowiaduje się, jakiego typu i w jakiej wielkości kredytu się oczekuje, na co będą przeznaczone pieniądze z uzyskanego kredytu. Podczas takiej rozmowy mogą padać różnorakie pytania. Doradca więc jest w stanie spytać, czy klient (adres tej strony) bierze pod uwagę skorzystanie z oferty kredytów walutowych a może w grę wchodzą jedynie kredyty złotówkowe. Na takim etapie też ocenia się początkowo sytuację finansową klienta, czyli mogą pojawić się pytania czy klient (informacje) może zabezpieczyć kredyt dzięki hipotece albo poręczycieli.


Kolejne zadania to zaprezentowanie klientowi dokumentów, przy pomocy których bank będzie w stanie zdefiniować zdolność kredytową. Każdy, kto otrzymał kredyt wie, że tu niezbędne są nie tylko zaświadczenia o zarabianych pieniądzach, ale również dokumenty z ZUS, inne dokumenty z sądu a nawet druki banku, jakie należy wypełnić, gdy planujemy dostać pożyczkę. Taki doradca nie tylko przekazuje klientowi najważniejsze wiadomości, jakiego typu dokumenty powinniśmy dostarczyć, ale także pomaga przy ich kompletowaniu oraz wypełnianiu. To zdecydowanie jest bardzo duże wsparcie dla każdego, kto pragnie zdobyć najlepszy kredyt, na jak najlepszych warunkach. Taka pomoc jest bardzo ważna

Tags: kredyt, pożyczka, sytuacja finansowa