Dron quadrocopter - czyli z jakiego względu kręcenie filmów w locie może być przyjemnością

Posted on 22/06/2018 6:59am

Fotografowanie pleneru, to nie lada wyzwanie, szczególnie, jeśli do uwiecznienia jest naprawdę rozległy obszar, równocześnie mocno urozmaicony i bogaty w osobliwe elementy. Stąd też warto wykorzystywać najnowsze możliwości i rozwiązania pod tym względem. Takim rozwiązaniem może być dron quadrocopter. Co warto wiedzieć jeśli chodzi o to urządzenie? Jakie modele dronów zamawiać? Wspomniane urządzenie wyposażone jest w kamerę oraz w konkretnej pojemności kartę SD, na której możemy zapisać poszczególną ilość informacji. Dzięki dronowi filmowanie z powietrza jest o wiele prostsze i sprawniejsze.
Poszukujesz ofert filmowania z lotu ptaka? Przeczytaj http://www.dronlandia.pl/filmowanie-z-powietrza!latający dron
Author: Dennis Jarvis
Source: http://www.flickr.com
Co ważne, można z jego udziałem dotrzeć do rozlicznych miejsc, nawet tych uciążliwych. Dron pozwala zakodować zarówno wąski, jak i szeroki fragment przestrzeni. Poza tym może ujmować ją pod różnym kątem, dlatego warto pomyśleć o nim w pierwszej kolejności, zwłaszcza gdy dana przestrzeń jest bardzo rozbudowana. Co ciekawe, drony nie są w rzeczywistości drogą inwestycją. Istnieją modele, jakie można kupić już od 100 zł, choć rzecz jasna będą różnić się parametrami od tych droższych modeli. Różnice związane są z wieloma kwestiami. Chodzi na przykład o zasięg, jaki można brać pod uwagę, o zainstalowane funkcje, czy o czas ładowania baterii. Jeżeli chodzi o przydatne funkcje, to rzecz jasna im jest ich więcej, tym model więcej kosztuje, ale jednocześnie jest bardziej użyteczny. Jakie to mogą być funkcje? Bardziej wyspecjalizowane drony, mogą nie tylko zapisywać obraz za dnia, ale także nocą, dzięki konkretnej funkcji: http://www.dronlandia.pl/DJI-Inspire-1.

filmowanie z powietrza
Author: Ha1000
Source: http://www.flickr.com
Poza tym tego rodzaju sprzęt, może w dogodny sposób pozwalać na montowanie kamery, tak, aby dotrzeć do nawet najtrudniejszych zakamarków. Inną pożyteczną funkcją jest funkcja powrotu, umożliwiająca zaprogramowanie drona w ten sposób, aby w wybranym czasie sprzęt znalazł się w wybranym miejscu. Inne udogodnienia, to chociażby wbudowany GPS, czy ciśnieniomierz. Dronami możemy także swobodnie sterować, również wykorzystując zwykłego smartfona. Jest to zatem bardzo przydatny i funkcjonalny sprzęt, który sprawdzi się w rozmaitych warunkach. Przeróżne modele dronów wyszukamy chociażby w sieci, między innymi na portalach tematycznie związanych z tym zagadnieniem.

Tags: urządzenie, model, przestrzeń, zasięg