Gdzie trzeba szukać informacji o aukcjach domów?

Posted on 08/02/2018 12:53pm

Na licytacjach u komornika można tanio kupić mieszkanie czy też meble. Tego typu aukcje mogą cieszyć się niezwykle dużym zainteresowaniem, gdyż można za małe środki kupić laptop czy też nawet jakąkolwiek nieruchomość.
fundusze
Author: Artdecor24.pl
Source: ArtDecor24.pl


Rzadko kiedy uda się sprzedać posiadłość za pierwszym razem. Mimo ciekawej ceny ruch przeważnie zaczyna się na drugiej licytacji, kiedy to cena spada nawet do 2/3 wartości podyktowanej przez biegłego. Wygrywający licytację ma dwa tygodnie zazwyczaj od uprawomocnienia się danej licytacji, na wpłacenie reszty sumy. Mógłby jednak napisać podanie o wydłużenie terminu o kolejne dwa tygodnie. Osoby, które aukcji nie wygrały, mogą liczyć na zwrócenie wpłaconej rękojmi. Można również spotkać instytucje bankowe, które mają specjalne linie kredytowe dla takich ludzi, którzy pragną w niezwykle szybkim tempie kupić jakąś posiadłość. Jeżeli więc interesują Cię licytacje komornicze Tarnowskie Góry są miejscem, w jakim mógłbyś kupić coś fajnego za małe pieniądze.


licytacje komornicze tarnowskie góry
Source: pixabay


Ekipa montująca okna powinna przejść specjalne przeszkolenie
Author: OknoPlus
Source: OknoPlus


Art. 955 kpc. mówi o tym, że komornik ma obowiązek powiadomić o licytacji w poczytnej powszedniej gazetce w konkretnej miejscowości. Informacji o aukcjach posiadłości można również poszukiwać w budynkach sądu. Zanim przystąpi się do licytowania, należy wpłacić wadium. Przeważnie jest to jedna dziesiąta kwoty, na jaką biegły wycenił nieruchomość. Licytację wygrywa najwyższa kwota osiągnięta przez tak zwane przybicie. Musi zostać ono zatwierdzone postanowieniem, które wydaje sąd. Może się zdarzyć, że mieszkanie jest zadłużone i zostaje na nie wystawiona hipoteka.
Nowy nabywca jednak nie będzie miał problemu z jej wykreśleniem, ponieważ mieszkanie kupowane od komornika nie ma obciążeń. Jeżeli nabyte mieszkanie nie jest puste i trzeba wyeksmitować lokatora, należy otrzymać osobny wyrok w takiej sprawie.

Tags: moc, pieniądz, środki