Gdzie warto w tą zimę wyjechać na narty? Opis ciekawych kierunków, które zdecydowanie warte są uwagi

Posted on 05/01/2020 7:44am

Coraz więcej naszych rodaków zamierza wyjechać na narty w zimę. Trudno się im dziwić – chcą odpoczynku, relaksu, wyrwać się z miasta na chwilę przyjemności oraz rozrywki. Warto także podkreślić, że nasze społeczeństwo bogaci się, coraz większa liczba osób jest w stanie sobie pozwolić na wyjazd na narty i deskę w zimę nie tylko w nasze polskie góry lecz również zagranicą. Gdzie warto wybrać się w tym roku, jak znaleźć tanie wyjazdy na narty? O tym przede wszystkim dowiecie się z tego artykułu, do którego lektury zapraszamy.

Góry
Author: glenngould
Source: http://www.flickr.com
Na pierwszy ogień weźmy Polskę. Tu niezmiennie króluje Zakopane i okolice. Wiele tras narciarskich, folklor, pyszna oraz charakterystyczna kuchnia oraz spora liczba różnego rodzaju atrakcji sprawia, że Polacy chyba najchętniej wybierają Tatry na narty czy snowboard. Trudno się im dziwić, wszak ten kierunek jest przecież popularny od tak długiego czasu. Coraz więcej sympatii zyskują również Pieniny, czy mniejsze góry – Stołowe. Niewątpliwym liderem wzrostu popularności podczas zimowych wakacji są jednak Bieszczady. Ustrzyki, Wetlina przeżywają spore oblężenie zimą i jest to wiadome ze względu na wyjątkowość tych gór oraz przepiękne widoki i panujący tam klimat.

Z drugiej strony jeśli chodzi o zagranicę to największą popularność w ostatnim czasie zdobywa Gruzja. Nadal nie odkryta kraina zachęca sporą gościnnością, a także ogromnym folklorem. Tanie wyjazdy na narty tylko do Gruzji! Trudno się temu dziwić, to jednak o wiele tańszy kraj niż Polska, a w związku z tym, iż jest sposobność polecenia tam tanimi liniami lotniczymi z Warszawy i Katowic, to coraz więcej Polaków decyduje się na taką formę spędzania wolnego czasu nie tylko w czasie lata ale także zimą.


Gruzja ma coraz lepsze zaplecze narciarskie i należy o tym wiedzieć. Nie trzeba brać nawet swojego sprzętu, w gruzińskich górach można wszystko wypożyczyć w naprawdę korzystnej cenie. Należy także dodać, iż cały czas wielu Polaków jeździ w Alpy, wybiera takie kraje jak Niemcy, Włochy albo Francja. Tam na sto procent jest najlepsza jakość stoków i całe zaplecze narciarskie lecz niestety musimy liczyć się z ogromnymi wydatkami, dlatego na wyjazdy w te strony świata mogą sobie pozwolić jedynie osoby z naprawdę grubym portfelem.

Tags: góry, klimat, Tatry, folklor, portfel