Jak prezentuje się obecnie rynek pracy w obszarze IT, skąd będzie się brało tak duże zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży.

Posted on 11/10/2020 7:47am

Branża IT od wielu lat jest w ogromnym rozkwicie, zawód informatyka jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i najlepiej opłacanych. Wszystko bierze się z tego, że komputery są coraz częściej wykorzystywane w życiu prywatnym oraz biznesie, i po prostu trzeba wielu pracowników do tego, żeby opracowywać na nie różne programy, testować ich działanie i je wdrażać. Jeszcze przed kilkunastu laty temu typowy specjalista od informatyki kojarzył się z zarośniętym panem, który o komputerach wiedział wszystko. Aktualnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej - informatyka to tak ogromna dziedzina, że nastąpiły węższe specjalizacje.

programista
Author: Berliner.Gazette
Source: http://www.flickr.com
Ludzie pracujący w tej branży najczęściej ograniczają się do jednego lub ewentualnie kilku obszarów i w tym zostają ekspertami, a pozostałe rzeczy znają dość pobieżnie lub nawet wcale - W dużej mierze będzie to wynikać z tego, że technologie zmieniają się niezwykle szybko i jest ich tak duża ilość, że zwykły pracownik nie dałby rady wszystkiego się nauczyć. A jeżeli będzie się specjalizował w jakiejś jednej rzeczy, to i tak bez przerwy będzie się musiał dokształcać i zdobywać nową wiedzę.Taki rozwój technologii informatycznych bezpośrednio będzie się przekładał na duże zapotrzebowanie na świetnie wyszkolonych pracowników.

Na tej stronie jest sporo użytecznych wiadomości, jednak prędko sprawdź też inne szczegóły tutaj. One również są bez wątpliwości godne uwagi.

Wystarczy zresztą przeglądnąć ogłoszenia firm szukających ludzi aby się zorientować, jak duże zapotrzebowanie istnieje na rynku - oferty takie jak praca programista w zasadzie cały czas są aktualne, a firmy mimo wszystko mają duży problem z zatrudnieniem odpowiednich kandydatów. Bierze się to także z tego, że jeszcze do niedawna nasze szkoły wyższe trochę sobie przespały rozwój informatyki i zwyczajnie nie uczyły wystarczającej ilości studentów.

programista w pracy
Author: Sylvain Kalache
Source: http://www.flickr.com
Obecnie zmienia się dużo, gdyż wszyscy widzą potrzeby rynku, i na dużej części uczelni zostały pootwierane kierunki wiążące się z nowymi technologiami. Lecz mając na uwadze ilość potrzebnych ludzi do pracy i tak należy się spodziewać, że oferty analityk it cały czas będą się pojawiały. I co najgorsze dla pracodawców, to mogą przez spory czas nie być obsadzone, ponieważ stanowisk jest obecnie dużo więcej niż pracowników.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, kliknij ten link - to bez dwóch zdań świetne opracowanie (https://www.bhpprofesjonalnie.pl/8,uslugi-ppoz) tej kwestii. Obowiązkowo to zobacz!

Co oczywiście wcale specjalistów od IT nie powinno martwić - IT Kontrakt Sp. z o.o..

Tags: student, PRacownik, specjalista, Informatyk