Jaki jest obszar obowiązków tego typu pracownika jak doradca serwisowy?

Posted on 11/12/2018 7:27am

Jeżeli kiedykolwiek będziesz pragnął w oficjalnym warsztacie naprawić swe auto, z pewnością będziesz miał okazję porozmawiać z pracownikiem, jaki uzgodni z Tobą szczegóły konkretnego zamówienia.


To jego właśnie poinformujesz o usterce, która aktualnie ma miejsce w Twoim samochodzie.


To on, na bazie zbieranych od Ciebie danych, przedstawi Ci przewidywany koszt oraz najbardziej prawdopodobny zakres koniecznych napraw. Na tej bazie przedstawi Ci także przypuszczalny okres trwania naprawy. Taki doradca serwisowy musi znakomicie znać się na konstrukcji samochodów osobowych i dostawczych. Do obowiązków osoby pracującej na tym etacie należy także dbanie o zakres i terminowość wykonywanych przez pozostałych członków personelu serwisu prac. Ponadto poza doświadczeniem w dziedzinie motoryzacyjnej, wspomniany doradca powinien także umieć przygotowywać dokumentację techniczną oraz mieć dobre umiejętności z zakresu obsługi klienta.
produkt
Author: Elitis
Source: Elitis


organizacje
Source: paceinfonet.org


Do zadań takiego doradcy należałoby sprawdzenie, czy konkretne prace były wykonane zgodnie z zamówieniem. Potem wspomniany doradca serwisowy kontaktuje się z interesantem oraz informuje o pozytywnym sfinalizowaniu usługi.


To niezwykle odpowiedzialna działalność, ponieważ to właśnie od takiego pracownika w najwyższym stopniu jest zależne, czy definitywnie dany petent będzie zadowolony z przeprowadzonej dla niego naprawy. Z tego też powodu jeśli poszukujesz tego typu doradcy, upewnij się, czy posiada wszystkie konieczne umiejętności.

Tags: działalność, dokument, umiejętności