Jakie aktywności warto robić w długi weekend? Bez wątpienia musimy spędzić ten czas w sposób aktywny. Pozostaje pytanie: jak?

Posted on 12/07/2018 1:05am

Długi weekend to w polskim kalendarzu oczekiwany moment na relaks. Wielu pracowników biorąc kilka dni urlopu może odpoczywać nawet tydzień. Tak naprawdę długi weekend przypada wiosną lub latem dlatego warto spożytkować przyjemną aurę do wypoczynku.

ognisko
Author: cuatrok77
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia najdogodniej jest spędzić te wolne dni w gronie rodziny lub przyjaciół. Może warto dopuścić alternatywę dla grilla i kiełbasek? Istnieje wiele okazji spożytkowania wolnych dni, bez wątpienia wybierz formę właściwą dla Twojego wieku, kondycji fizycznej czy możliwości finansowych. Jedną z ciekawych propozycji jest spływ kajakiem. Oczywiście to szansa dla osób lubiących sporty wodne. Podróż taka może trwać kilka dni. Wybierz ładne miejsce, z dala od cywilizacji, żeby odnowić pokłady energii do pracy i przygotować się na relaks. Naturalnie wieczorem można rozpalać ognisko i relaksować się przy kiełbaskach i smacznych ziemniakach w przyjemnym towarzystwie. Wspaniale jest na taką eskapadę zorganizować się w większej grupie przyjaciół. Zwolennicy kajaków mogą odpocząć na Mazurach lub (ciekawe pełna treść ziemi świętokrzyskiej - więcej atrakcji tutaj.wspinaczka
Author: Randen Pederson
Source: http://www.flickr.com
pomyśl czy warto zainteresować się wspinaczką. Możesz zacząć treningi już wcześniej na specjalnie do tego przygotowanych ściankach.Naturalnie wspinaczka (sprzęt do wspinaczki) po skałkach odbywa się pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Sztucznie tworzone ścianki znajdują się w każdym znaczniejszym mieście naszego kraju.

Z kolei ciekawe miejsca do wspinaczki skalnej to np. Sudety (na przykład Rudawy Janowickie) czy Tatry.
Dla osób, którym brakuje z reguły stresujących, pobudzających doznań można zarekomendować skoki z samolotu, na przykład na lotnisku w Chrcynnie koło Warszawy czy Rudnikach blisko Częstochowy. Oczywiście będzie wymagać to trochę odwagi, jednak przeżycia są niezapomniane.Też loty paralotnią mogą przynieść warte zapamiętania doznania.Powiązane są one z zachwycającymi widokami oraz uczuciem wolności. Zazwyczaj loty paralotnią są organizowane nad jeziorami lub nad morzem. Dla osób, którym brakuje na co dzień stresujących, mocnych doznań można polecić skoki z samolotu. Przeżyj coś więcej i wyjdź z domu -

Tags: ognisko, samolot, sporty wodne