Jakie szkolenia musi zagwarantować pracodawca nowej osobie w przedsiębiorstwie?

Posted on 02/03/2018 9:50am

Przedsiębiorstwa zatrudniające pracowników są zobowiązane do zapewnienia konkretnych szkoleń. Są potrzebne, ażeby takie osoby wiedziały, w jaki sposób funkcjonuje firma i jak znaleźć się w takim środowisku, ale na tym nie koniec.
O jakich szkoleniach musi pomyśleć każdy pracodawca?


Crowdfunding
Author: Paul Roth
Source: http://www.flickr.com


Zgodnie z obowiązującymi przepisami każda zaczynająca pracę osoba jest zobowiązana przejść kurs BHP, który powinien zapewnić pracodawca. To istotne, aby wiedzieć, jak zachować się podczas wykonywania swoich zadań, ażeby być w stanie je wypełniać w pełni bezpiecznie oraz nie wystawiać swojego organizmu i życia na szwank. Osobom niemówiącym po polsku należy zapewnić szkolenie (polecamy fireprot.com.pl) BHP po angielsku, aby były w stanie zrozumieć wszystkie informacje. Tego typu wiedza może dotyczyć też istotnych zasad ergonomii, jakie są przydatne każdego dnia.


Kolejną rzeczą jest przekazanie takiej osobie wiedzy dotyczącej wszystkich zadań na danym stanowisku pracy. Zazwyczaj tego rodzaju kursów dostarcza osoba, która będzie oddawać własne zadania, ponieważ odchodzi z przedsiębiorstwa, albo zmienia stanowisko. Powinna ona pomóc swojemu następcy, aby ten był w stanie wykonywać nową pracę. W końcu bez tego nie jest w stanie nic zrobić, bo zwyczajnie nie ma odpowiedniej wiedzy na ten temat.


bezpieczeństwo
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Powyżej omówiliśmy dwa najważniejsze przykłady szkoleń.
Natomiast nowe miejsce wymaga od osoby przyjętej przyswojenia sobie bardzo dużej ilości informacji z trochę szerszej perspektywy, niż jedynie swoje stanowisko pracy. W ten sposób będzie on w stanie dobrze zrozumieć oraz wykonywać powierzone obowiązki.

Tags: firmy, firma, pracodawca, stanowisko