Jakie zadania pełnią książki w naszym życiu, co zrobić aby jak najwięcej osób lubiło czytanie

Posted on 07/04/2022 7:30am

Coraz większa popularność telewizorów, a od jakiegoś czasu także smartfonów, tabletów i komputerów spowodowała, że ludzie przestają czytać książki. Niestety spoglądanie w ekran będzie łatwiejsze i wymagające znacznie mniej wysiłku niż czytanie, doskonale to zresztą widać pośród młodszych pokoleń, których zmuszenie do wysiłku intelektualnego jest czasami ogromnie ciężkie.


książki
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Następną rzeczą jest czas, rozrywka elektroniczna jest tak ogromnie wciągająca i pochłaniająca czasowo, że jeżeli nawet ktoś miałby ochotę, żeby coś przeczytać, to mu zwyczajnie nie starczy na to czasu. Książki potrzebują spokoju i skupienia, którego często tak brakuje, dla większości osób dużo łatwiej jest włączyć w wolnym czasie grę na telefonie zamiast zacząć czytać następną stronę interesującej lektury. I niestety w ten sposób rośnie pokolenie, jakie można nazwać półanalfabetami, to znaczy ludzi, którzy są obeznani z nowoczesną technologią, potrafią przejść gry jedna po drugiej, ale zaczynają sobie nie radzić z elementarnymi rzeczami, jakimi jest zwykłe czytanie.

Na szczęście wiele osób dostrzega to zjawisko i stara się w jakiś sposób przeciwdziałać temu. Tu ogromnie dużo będą mogli zrobić rodzice, jeśli oni przekażą dzieciom
książki
Author: Todd Conaway
Source: http://www.flickr.com
miłość do książek, to najczęściej w wieku dorosłym dzieci te będą sięgać po słowo pisane. I odwrotnie, jeśli w jakiś mieszkaniach książek nie ma, tylko wolne chwile spędza się przed ekranem, to raczej są niewielkie szanse na to, że dziecko pójdzie inną drogą i jednak będzie lubiło czytanie.


Tu niestety przykład będzie szedł z góry, i dzieci najczęściej będą powielać zachowania i wzorce, które wyniosły z domu. Niektórzy twierdzą, że miłość do czytania powinna w dzieciach zaszczepić szkoła.

Równie ciekawy artykuł jest prezentowany w tym miejscu, więc sprawdź na serwisie i zobacz, co zobaczysz tutaj. To także jest dla Ciebie zajmujące.

Jednak niestety nauka języka polskiego opiera się na lekturach naprawdę wybitnych, ale nieco nudnych dla większości młodych ludzi, więc zupełnie zrozumiałe jest, że ich czytanie będzie przykrym obowiązkiem a nie przyjemnością. A czytanie w pierwszej kolejności ma być przyjemnością i rozrywką, bo taka jest przecież rola książek w życiu każdego z nas.

Tags: książka, gra, szkoła