Książki były nam od setek lat, obecnie wypierane przez komputery

Posted on 13/02/2022 7:20am

Literatura od wieków jest obecna z ludźmi jako jedna z najważniejszych rozrywek. Przed wiekami osoby które umiały czytać i pisać były bardzo szanowane, bo umiejętności te były elitarne i niezbyt dostępne dla wszystkich. Dopiero wymyślenie prasy drukarskiej sprawiło, że wreszcie książki trafiły do zwykłych ludzi i stały się popularne.
Nauka z komputerem
Author: Goleudy Photography
Source: http://www.flickr.com
Wydawać by się mogło, że chyba nic nie da rady zatrzymać ogromnej popularności słowa pisanego. W końcu na papierowe kartki przelewano najwspanialsze dzieła literatury światowej, a także całą wiedzę, którą przez lata zebrała ludzkość. Same książki zostały tak nieodłącznym elementem życia większości z nas, że wielu ludzi zwyczajnie uważało je jako zwykły element wyposażenia mieszkania czy domu- ksiazka hobbit. Książki były czytane dla przyjemności, z nich właśnie młodzież, dzieci i studenci mogli czerpać wiedzę, wreszcie z nich korzystały także ludzie szukający najróżniejszych wskazówek,przepisów czy porad. W większości domów można było książki spotkać, w wielu także powstawały wręcz niewielkie biblioteki gromadzące pokaźne zbiory.

I gdy wydawać by się mogło, że słowu drukowanemu nic nie będzie w stanie zagrozić, nagle zaczęły być popularne komputery, a niewiele czasu później internet. Wywróciło to do góry nogami praktycznie cały świat naukowej i rozrywkowej literatury. Nagle okazało się, że przepisy stają się zbędne, bo wszystkie informacje tego typu bez żadnego problemu znajdzie się na wielu stronach, dodatkowo, całkowicie bezpłatnie.
książki
Author: ricoeurian
Source: http://www.flickr.com
Uczniowie i studenci również zaczęli kupować dużo mniej książek, bo jeżeli mogli ją znaleźć zeskanowaną w sieci, to troszcząc się o swoje pieniądze wolą wybrać naukę z takiego źródła- malowanki dla dzieci .

Musisz wyszukać inne takiego typu źródła? Kliknij ten odsyłacz - więcej zobaczysz w tekście (http://www.e-hunter.pl/olej-z-lososia-dla-kota-hunter-250-ml), który proponuje pokrewne kwestie.
Poza tym ludzie w naszym kraju jednak dużo mniej czytają, przecież czynność ta zmusza do uruchomienia wyobraźni i wysiłku, a przecież łatwiej jest zasiąść przed telewizorem i bez większego myślenia patrzeć się w dynamicznie zmieniające się sceny. Bardzo dużo zmieniło również wypuszczenie do sprzedaży najróżniejszych czytników książek. Te niewielkie urządzenia elektroniczne pokazują na wyświetlaczu bardzo przypominającym kartkę papieru treść danej książki, dzięki czemu można nosić przy sobie wiele różnych tytułów.

Tags: komputery, nauka, książki, literatura, czytniki