Kto może rozliczyć za pomocą pitu 28? Co należy zrobić ażeby moc się w tak| sposób rozliczać?

Posted on 03/01/2018 4:14pm

Świat podatków nie jest jasny dla wszystkich. Nie powinno to dziwić, gdyż rzeczywiście regulacje podatkowe są dość zawiłe. Natomiast mimo to, warto starać się poszerzać bazę wiedzy w tym zakresie


Warto mieć pojęcie do czego służy pit 28. To deklaracja podatkowa dla osób, jakie własną działalność prowadzą na zasadzie ryczałtu. Inną niż rolnicza działalność gospodarczą powinno się rozliczać właśnie przy użyciu tej deklaracji podatkowej. Również pieniądze, które uzyskujemy w związku z najmem, dzierżawą, podnajmowaniem i temu podobne, trzeba wykazywać w deklaracji pit 28 (zobaczysz tutaj).


WWW
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Należy natomiast wykonać pewne czynności, żeby w taki sposób rozliczyć się. Musimy zgłosić przed czasem, jeżeli mamy zamiar korzystać z ryczałtu. Osoby zakładające własną firmę muszą to uczynić już w dniu rejestracji takiej firmy. Jeszcze zanim otrzymamy jakikolwiek przychód. Jeżeli tego nie uczynimy, to nie będziemy mieć możliwości na rozliczanie się na zasadzie ryczałtu. Z kolei osoby, które otrzymują pieniądze na przykład w związku z najmem, powinny poinformować o tym fakcie do 20 dnia miesiąca następnego.


Trzeba mieć świadomość, iż jeżeli chodzi o taki pit 2016 online można go jak najbardziej rozliczyć (pit online). Obecnie złożenie deklaracji podatkowej jest o wiele bardziej proste niż jeszcze kilka lat temu, co widoczne jest choćby właśnie po takich możliwościach


. To ogromnie wygodne, szczególnie dla właścicieli firm, którzy są zmuszeni odwiedzać urząd skarbowy troszkę częściej niż inne osoby. Jest to ogromna oszczędność czasu. Dlatego, gdy chcemy wysłać pit 2016 online jest to jak najbardziej możliwe.

Tags: rzeczy, czas, właściciel, zakład