Małe zakupy, czyli z jakiego powodu wybrać się do sklepu z konkretną listą produktów

Posted on 21/06/2018 11:05pm

Zakupy to nie tylko przyjemność, a także obowiązek każdego człowieka. Gdy wybieramy się do sąsiedniego małego sklepu, możemy być spokojni, że nie zaszalejmy. Kłopot pojawia się w chwili, kiedy czeka nas wizyta w ogromnym hipermarkecie. W jaki sposób kupić tylko niezbędne rzeczy?

Shopping
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zanim wybierzemy się na zakupy, bardzo dokładnie sprawdźmy, co tak naprawdę musimy nabyć. Otwórzmy lodówkę i szafki, w jakich trzymamy jedzenie. Każdą brakującą rzecz, wpiszmy na liście, np. przeczytaj więcej na stronie www. Jeśli zamierzamy kupić jedynie mleko, jajka, chleb, wędlinę, wodę, sok, mięso mielone, jabłka, ziemniaki i ciastka, to wszystkie te artykuły zanotujmy. Sporządzona lista sprawi, że o wszystkim będziemy pamiętać. Poza tym nie wydamy większej ilości środków na zbyteczne rzeczy. Spis rzeczy pozwoli na skrócenie czasu spędzonego w markecie.Nie ma znaczenia, w którym mieście idziemy na zakupy. Mogą to być zakupy w Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Kłodzku, Płocku lub w Brzesku. We wszystkich wymienionych oraz innych miejscach duże hipermarkety działają w ten sam sposób. Produkty są ułożone tak, aby wydać jak najwięcej pieniędzy. Nie bez przyczyny pieczywo znajduje się na samym końcu sklepu. Po drodze do niego jest przecież wiele atrakcyjnych okazji oraz promocji. Jeżeli ulegniemy, to zakupy zakończą się dla nas wózkiem wypchanym po same brzegi. Tylko w jakim celu? Nieprzemyślane ściąganie z regałów kolejnych rzeczy oraz pakowanie ich do wózka, może skutkować późniejszym wyrzucaniem jedzenia. Kupujmy tyle, ile potrzebujemy. Marnowanie pokarmów nie jest mądrą sprawą.

Miasto Rzeszów
Author: jmv
Source: http://www.flickr.com
Dla przykładu w samym Rzeszowie mieści się kilka dużych marketów. To, który z nich wybierzemy zależy od wielu czynników. Ważna jest dogodna lokalizacja i atrakcyjna oferta cenowa na zakup zestaw filtrujący do wody BRITA Marella Cool grafit + 3 wkłady. Robiąc zakupy w Rzeszowie mamy ogromny wybór. Tutaj także należy posiłkować się listą zakupów. Z jej pomocą zaoszczędzimy dużo czasu i pieniędzy. Czasami zdarza się tak, że nawet gdy posiadamy ze sobą spis, to i tak kupimy o wiele więcej, niż chcieliśmy. Ulegliśmy zbyt wielu promocjom. Nasza silna wola zawiodła. Trudno, być może następnym razem się uda. Kultura konsumpcjonizmu, w jakiej żyjemy, zmusza nas do stałego wydawania pieniędzy. Bardziej chcemy mieć niż być. Nie dajmy się zwariować. Zakupy, chociaż są ważne, to nie są sensem. Chociaż sklepy kuszą małymi cenami, to nie przesadzajmy. Jeżeli nie mamy rybek, to nie trwońmy pieniędzy na akwarium tylko dlatego, że jest ono w promocyjnej cenie.

Tags: zakupy, Produkty, sklepy, Rzeszów, markety