Zmotywowanie się do działań. Gdzie rozwijać swoje zainteresowania?

Posted on 22/06/2018 11:47am

Naprawdę dużo pisze się ostatnio o motywowaniu się do działań. Nie chodzi jedynie o zaplanowanie dnia czy pracy, lecz o aktywne spędzanie czasu. Obecnie wokół nas funkcjonuje wiele rzeczy, które rozpraszają i niezwykle często się im poddajemy. Przez to tracimy czas, który możemy poświęcić na przykład na rozwijanie swoich pasji. Jak znaleźć wolne chwile?

obraz
Author: Richard Pearson
Source: http://www.flickr.com
Niemal każdy z nas chce robić w życiu wyłącznie to, co kocha i co sprawia niesamowitą przyjemność. Dlatego też warto rozwijać swoje pasje, żeby w przyszłości móc przy ich pomocy zarabiać. Oczywiście nie chodzi o to, by z każdego zainteresowania zrobić potencjalne źródło pieniędzy, lecz o wachlarz możliwości i umiejętności. Niestety, nierzadko sami nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele tracimy, gdy kolejną godzinę spędzimy przez telewizorem. Nawet jeżeli próbujemy coś zrobić, niejednokrotnie kończy się to tym, że oglądamy coś, co niespecjalnie nas ciekawi, ale jakimś sposobem wpadło nam w oko. Takie "pożeracze czasu" sprawiają, że dzień, który zaplanowaliśmy spędzić aktywnie stanie się po prostu zmarnowany. Jak temu przeciwdziałać?Załóżmy, że uwielbiamy rysować, mamy talent, chcielibyśmy go rozwijać. Aktualnie w Internecie możemy znaleźć mnóstwo kursów, które nam w tym pomogą. Często zdarza się jednak tak, że mimo woli zaglądamy na portale społecznościowe, korzystamy z komunikatorów, z filmików o rysowaniu przerzucamy się na zabawne obrazki ze zwierzętami i tak właściwie nie robimy nic. Warto jednak wiedzieć, że we wszystkim to właśnie praktykowanie czyni mistrza. Pomocą w takich sytuacjach stają się aplikacje, dzięki którym możemy zablokować na określony czas strony, które zajmują nam najwięcej czasu. Nie będziemy mogli ich otworzyć. W dodatku warto wyłączyć połączenie z Internetem w telefonie komórkowym lub wyciszyć dźwięki, aby nic nie mogło nas rozpraszać.

lekcje rysunku
Author: Ettore Bechis
Source: http://www.flickr.com
Doskonałe będzie również zapisanie się na kurs. Odnalezienie właściwego miejsca powinno być proste. Przykładowo jeśli mieszkamy w Krakowie, należy jedynie sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków oferuje . Oczywiście warto dostosować je do swoich umiejętności oraz określić cel. Wówczas odnalezienie czegoś odpowiedniego będzie łatwiejsze. Dzięki temu, że obecnie niemalże wszystko można znaleźć w sieci, nauka rysunku Kraków także nie powinna sprawić najmniejszego kłopotu.

Taka forma rozwijania pasji sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, zdecydowanie zmotywowani, a niż nie rozproszą nas.
Warto spełniać swoje marzenia. Jeśli od zawsze czegoś pragniemy, motywacja w dążeniu do celu powinna być ogromna. Dzięki temu mamy duże szanse na spełnienie. Dlatego też walczmy z "rozpraszaczami" i rozwijajmy swoje pasje. Z całą pewnością nie będziemy tego żałować.

Tags: pasja, hobby, obrazki, umiejętności, zainteresowania