Nie zapominaj o zobowiązaniach względem skarbówki czy ZUS-u, płać i dostarczaj formularze w wyznaczonym terminie

Posted on 05/02/2019 7:47am

Każdy z nas powinien być świadom, jakie obowiązki ma względem konkretnych instytucji. Pozwala to unikać opóźnień przy składaniu potrzebnych papierów i uiszczaniu stosownych opłat. Czasem jednak natłok różnorakich załatwień powoduje, że gubimy się w ich gąszczu oraz mylimy. Na szczęście zawsze możemy konsultować się z pracownikami biura księgowego albo poszukiwać potrzebnych wiadomości w internecie.

Rozliczanie PIT
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Masz zaległości w zusie? Przekonaj się ile!

Czasami zdarzają się wypadki, gdy właściciel firmy spóźnia się z płatnościami na rzecz Zus- u oraz nawarstwiają się zaległości. W podobnym wypadku można się pogubić, ile należy zapłacić, szczególnie że zus za spóźnienia dolicza odsetki. Jeżeli chcemy sprawdzić, ile powinniśmy rzeczonej instytucji zapłacić, kalkulator odsetek zus sporo więcej zobaczysz na www okaże się przydatnym narzędziem.

Ten wpis posiada ciekawe dane na opisywany wątek - jeśli masz ochotę uzyskać większą ilość wpisów, to odwiedź stronę www, która przedstawia podobne problemy.

Z użyciem specjalnej aplikacji udostępnionej na stronie sieciowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, mamy szansę skontrolować dokładnie, ile zalegamy i powinniśmy zapłacić. Wystarczy jedynie wpisać kwotę oraz okres, za który musimy wnieść opłatę.

Czy wiesz kiedy rozliczyć pita?Obowiązkiem każdego podatnika bywa rozliczenie podatku oraz dostarczenie stosownych dokumentów w wyznaczonym urzędzie skarbowym. Pewne osoby nie wiedzą, jak robić rozliczenie pit do kiedy odkryj więcej tutaj trzeba złożyć wymaganą dokumentację i jak można to uczynić. Wszystkie niezbędne informacje można wyszukać w internecie, chociażby na stronie Ministerstwa Finansów. Dokładnych informacji można zasięgnąć również w urzędzie skarbowym, do którego się przynależy. Deklaracje pit można składać własnoręcznie, za pośrednictwem poczty polskiej, jak też przez sieć.


Nie wiesz, jaki pit wybrać - zobacz szczegóły?

Wyróżnia się tak dużo przeróżnych formularzy pit, że podatnicy od czasu do czasu gubią się i nie wiedzą, po który sięgnąć. Inny pit rozliczają podatnicy mający działalność gospodarczą, a inny osoby, które są zatrudnione w oparciu o umowę o pracę lub zlecenie.

Już istnieje autorska strona internetowa - wejdź w ten link, poczytaj artykuł i zostaw proszę swój komentarz. Będziemy bardzo zadowoleni.

Do najpopularniejszych formularzy pit zalicza się pit 37, którym rozlicza się osoby zatrudnione w oparciu o etat i umowę zlecenie. Przedsiębiorcy korzystają z formularza pit 36, formularz pit 36L jest przeznaczony dla przedsiębiorców opodatkowanych podatkiem liniowym. Pewne formularze Pit wymagają kolejnych załączników. W wypadku, gdy podatnik nie radzi sobie z wyborem oraz wypełnieniem formularza, ma okazję zgłosić się do biura rachunkowego.

Tags: ZUS, PIT, odsetki, Rozliczenie pita, Deklaracje pit, formularze pit