O tym w jaki sposób pomagać innym

Posted on 14/11/2018 8:40pm

Początek roku jest okresem kiedy tradycyjnie - już od ponad dwudziestu lat - otwieramy swe portmonetki. Wychodząc na styczniowy weekendowy spacer, niechybnie w którąś niedzielę styczniową spotkamy wolontariuszy z kolorowymi plakietkami, gromadzących datki do puchy w zamian za czerwone serduszko.
pitax.pl/przekaz-jeden-procent
Author: Chris de Kok
Source: http://www.flickr.com
W okolicach tejże imprezy możemy przeczytać rozmaite, czasem całkiem skrajne poglądy na ten temat. Traktując je jednakże jako objaw wahania statystycznego, można skonstatować iż jest to jedna z najistotniejszych rzeczy która nam się udała jako wspólnocie. Kolejną, może skromniejszą wizerunkowo strategią na pomoc miejscowym społecznościom jest przekazanie 1% podatku na opp. To stosunkowo prosta metoda, wystarczy bowiem z publicznej listy stowarzyszeń posiadających status organizacji pożytku publicznego wyselekcjonować odpowiadający nam podmiot. Jedynym kłopotem jaki można mieć to kłopot z wyborem. Musimy na to przeznaczyć nieco czasu. W moim wypadku najczęściej jest to darowizna na ZHP, jednak bez problemu można wybrać każdą inną organizację, chociażby najmniejszą.
pitax.pl/przekaz-jeden-procent/?i=1708
Author: Loren Kerns
Source: http://www.flickr.com
Rozmawiając z różnymi osobami na ten temat nierzadko słyszy się argumenty, iż przecież przekazanie 1% podatku na opp to mała suma, więc szkoda zachodu. Rzeczywiście, zwykle kwota widniejąca w odpowiednim okienku to zaledwie kilka groszy. Jednak jeśli zdać sobie sprawę jak znaczna liczba osób opłaca podatki okazuje się, że może nazbierać się całkiem pokaźna kwota. Rzecz jasna nie możemy liczyć na to, że sto procent podatników spełni tenże gest, jednakże zawsze jest on wsparciem dla osób które robią coś z dobroci serca dla potrzebujących.Zrzeszenia te za możliwość korzystania z wpływów z podatków winny spełnić szereg rygorystycznych wymagań, m.im.

Czy zamieszczony tu tekst jest dla Ciebie ciekawy? Masz ochotę zgłębić dużo informacji na zbliżony temat? Więc naciśnij to i przeczytaj kolejny wątek.

winny one publikować protokoły finansowe ze swojej działalności na swej stronie www. Rzecz jasna nie ma przeszkód aby wyselekcjonowaną organizację wspomagać przez cały rok, nie koniecznie poprzez datki. Równie ważne jest wsparcie praktyczne, na przykład przez wolontariat, a więc wykorzystanie własnych talentów dla dobra innych. Być może dzięki temu również i my się czegoś nauczymy od osób którym warto pomagać, a osoby którymi będziemy się zajmować będą nam nader wdzięczne.

Tags: podatki, organizacje