Od czego zacząć ćwiczenia gry na gitarze?

Posted on 19/08/2022 7:53am

Początkujący miłośnicy grania na gitarze zawsze zastanawiają się nad tym, od czego rozpocząć edukację i na których utworach najlepiej mogli będą nauczyć się profesjonalnej gry. Niestety sprawa nie jest taka prosta, bo nauczenie się określonych piosenek lub ich części jest jedynie pewnym etapem w nauce. Ugranie sprawnie jakiejś części utworu może naturalnie być niezmiernie nakręcające jednak trzeba wiedzieć również o tym, że naprawdę istotną rzeczą jest także praca nad techniką oraz umiejętnym zgłębianiu teorii muzyki.

na koncercie Red Hot Chilli Peppers
Author: Julie Vazquez
Source: http://www.flickr.com
Tylko w taki sposób będziemy mogli w pełni nauczyć się grać i czerpać z tego przyjemność, która dodatkowo będzie ciągłą edukacją i poszerzaniem swojej wiedzy na temat muzyki oraz o graniu na samej gitarze. Nie zapominajmy, że aby zagrać świetnie jakąś piosenkę musimy posiadać faktycznie o wiele wyższe umiejętności techniczne.

Ten artykuł zawiera fascynujące wiadomości na omawiany temat, ale jeśli chcesz poznać podobne aktualności, to szczegółowo przeanalizuj solidne informacje (https://krakenchairs.com/4-fotele-biurowe).

Tylko wówczas uda nam się znakomicie zabrzmieć, jeśli za tym, co gramy kryć się będzie energia wynikająca wewnętrznego luzu.

koncert rockowy
Author: Lunchbox LP
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście należy od czegoś wystartować. Warto połączyć ćwiczenia techniczne z nauką teorii i realizowaniem wszystkiego podczas uczenia się określonych solówek. Wybór utworów wśród początkujących gitarzystów elektrycznych powinien być dopasowany do poziomu, na jakim się znajdujemy, jednak na pewno należy dobrać sobie takie zespoły, które mają u siebie partie proste jak podstawowe riffy i trudniejsze solówki, abyśmy mogli do czegoś dążyć. Bardzo często rozpoczyna się naukę od legendarnych kapel rockowych, takich jak Metallica, czy Guns and Roses, gdzie Slash czy Kirk Hammet grają znakomite rockowe sola, a oprócz tego znajdziemy tam mnóstwo całkiem prostych riffów i zagrywek.

Innym bandem, o którym należy pamiętać przy wyborze swojego pierwszego repertuaru jest Red Hot Chili Peppers czy trochę już zapomniany Rage Against The Machine. Piosenki tych zespołów są często oparte na powtarzających się riffach, które nie są bardzo skomplikowane a poza tym gitarzyści tacy jak Slash, Kirk Hammet grają sola, jakie trzeba ćwiczyć początkowo długie miesiące. W przypadku takiego zespołu jak Red Hot Chili Peppers mamy natomiast sporą ilość łatwych riffów popartą często prostym graniem akordowym, co dobre będzie na sam początek w praktykowaniu pierwszych piosenek.

Tags: metallica, gitarzyści