Oprogramowania do wyliczania podatku

Posted on 23/06/2018 9:15am

Już od paru lat wszyscy płacący podatki mogą korzystać ze specjalnych oprogramowań, które bez najmniejszych kłopotów pozwolą na pewne rozliczenie się z fiskusem.


Program do rozliczenia PIT 2016 utrwala dane wyłącznie na komputerze użytkownika, w związku z tym mamy pełne przekonanie, że nasze dane nie trafią w niepowołane ręce.


wynajem
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com


wydruk
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Z oprogramowaniem online nie musimy znać się na podatkach. Zapełniamy swojego PIT-a za 2016 rok szybko i bezpiecznie, również (poprzednia strona) w wersji mobilnej na osobistym telefonie komórkowym, czy też tablecie. Oprogramowania te zezwalają również na elektroniczną wysyłkę pism, wniosków i podań do wszystkich urzędów podatkowych w Polsce.


program do rozliczenia pit 2016
Author: John Hickey-Fry
Source: http://www.flickr.com
Jest wiele programów, jakie w przystępny sposób pozwalają na rozrachunek ze skarbówką przez internet. Dzięki aplikacjom krok po kroku płacący podatki prawidłowo wypełni deklarację, a później od razu pośle go i odbierze potwierdzenie. Aplikacje są tak zbudowane, że same liczą podatek należny, sumę do zwrotu, czy też podatek do zapłacenia. Jedyne co musi uczynić obywatel to w prawidłowy sposób zapełnić pojedyncze części. Programy zezwalają na potrącenie wszelkich ulg, czy darowizn. Co ważne, za pomocą aplikacji w szybki i łatwy sposób mogą się rozliczyć również jednostki prowadzące swoją działalność gospodarczą. Danymi autoryzującymi podpisywać można zarówno deklaracje jednoroczne, jak i poprawkę zeznania rocznego. Drogą elektroniczną jest możliwość również (przenieś mnie do strony) złożyć poprawkę deklaracji sprzed kilku lat.


Realne jest również złożenie korekty e-PITów drogą standardową, lub poprawianie druków podatkowych tworzonych w formie standardowej przez złożenie poprawki w formie e-deklaracji.

Tags: komputer, PIT, podatki, fiskus