PIT 2016. Dochody małoletnich dzieci. Jak wypełnić oraz kiedy złożyć osobne zeznanie?

Posted on 03/01/2018 4:09pm

Pozostały dwa miesiące na rozrachunek z urzędem fiskalnym. Obowiązek podatkowy nie minie również małoletnich.


W tym przypadku to rodziciele muszą zadbać o przygotowanie deklaracji. W poniektórych przypadkach powinni doliczyć przychody maluchów do własnych środków.
oferty
Author: Tom Woodward
Source: http://www.flickr.com


Innym razem, złożą w ich imieniu osobny PIT. Zadanie uwzględnienia dochodów małoletnich dzieci we własnych należy zarówno do rodziców biologicznych, jak również przysposabiających. Zrobią to jednak pod warunkiem, iż mają prawo do zarządzania majątkiem potomków. Chodzi o pieniążki uzyskane przez osoby niedorosłe, które nie skończyły jeszcze 18. roku życia. Rodziciele muszą wykazać na rocznym PIT-cie dochody pochodzące przede wszystkim z renty, z kapitałów pieniężnych, a także z wynajmu, kiedy mają prawo pobierać pożytki z owego tytułu. To jednak nie wszystko. W deklaracji doliczą również wynagrodzenie po zmarłym rodzicu czy dochód otrzymany w ramach tantiem .


darmowy program pit 2016
Author: Andrea Travillian
Source: http://www.flickr.com


Przychodów malucha nie dołączą rodziciele pozbawieni kierownictwa nad jego majątkiem, jednostki bez władzy rodzicielskiej, rodziny zastępcze, a nawet opiekunowie prawni (np. dziadkowie), jacy zostali zobowiązani do wychowywania poprzez wyrok sądu na przykład po śmierci rodziców. W tych sytuacjach dostarczą osobne PIT-y w imieniu swych podopiecznych. Czasami, decydujące znaczenie ma także rodzaj dochodów. Pewnych, co do reguły, nie możemy wziąć pod uwagę w deklaracji podatkowej rodzicieli.
Należą do nich: zarobki, które są rezultatem obowiązków wykonywanych na podstawie umowy o pracę albo prac prowadzonych na podstawie umów cywilno-prawnych, przychody osiągane z innego rodzaju aktywności, dla przykładu z działalności gospodarczej, ze sprzedaży obcej waluty. W przytoczonych sytuacjach rodzic wypełnia w imieniu nieletniego stosowną deklarację. W necie bez problemu odszukasz darmowy program pit 2016.

Tags: prawo, rok, wynagrodzenie, typ