Planując wakacje w Trójmieście warto zobaczyć nie tylko tutejsze restauracje i punkty rozrywki, ale także wybrać się na zakupy

Posted on 12/07/2018 1:08am

Morze Bałtyckie co roku odwiedzają rzesze spragnionych wakacyjnych doznań podróżnych, zarówno z kraju, jak i zza granicy. Nie dziwi to, gdyż nasze Bałtyckie wybrzeże jest wyjątkowo urokliwe, nie tylko latem, ale także w pozostałych porach roku. Każdy, kto myśli o wakacjach w Trójmieście powinien zwiedzić nie tylko regionalne restauracje i kluby rozrywki, ale także wybrać się na zakupy.


Centrum handlowe
Author: surtr
Source: http://www.flickr.com
Wakacje to okres, kiedy uwielbiamy wylegiwać się na plaży i korzystać z wdzięków lata jak tylko się da. Niemniej wakacje nie byłyby wakacjami, gdybyśmy nie zakupili w międzyczasie szeregu pamiątek. Wypoczywając w Trójmieście możemy kupić prawdziwe cudeńka, np. sprawdź oferty na stronie Zwłaszcza warto zwrócić uwagę na produkty zrobione z bursztynu. Bursztyn to doskonały surowiec. Cechuje się nie tylko doskonałym wyglądem, ale także posiada zdaniem specjalistów właściwości zdrowotne. Przede wszystkim jest materiałem zdobniczym, wykorzystuje się go do produkcji niebanalnej biżuterii, jednak w rzeczywistości ozdabia się nim masę innych przedmiotów, począwszy od dekoracyjnych szkatułek, po elementy ubrania, butów itp. Ponadto bursztyn stosuje się także do robienia leczniczej nalewki – będąc w Trójmieście koniecznie musisz jej skosztować i kupić dla najbliższych!

Jednakże zakupy w Trójmieście to nie tylko artykuły z bursztynu. Nad naszym wybrzeżem możemy kupić również niebanalną biżuterię i ozdoby z muszelek, bądź z kamieni morskich. Są zresztą nimi ozdabiane nie tylko zegarki czy bransoletki, ale również inne pamiątki, takie jak ramki na zdjęcia, czy figurki dekoracyjne do domu. Możliwości jest naprawdę dużo, można zakupić np. .


Kobieta z zakupami
Author: iStock
Source: iStock
Oprócz tego rodzaju pamiątek możemy się także zaopatrzyć w te, które wyjątkowo związane są z historią polskiego wybrzeża, jego kulturą i tradycją. Tych najciekawszych nie zakupimy w żadnym innym mieście, nawet online.

Najbardziej korzystne zakupy w Trójmieście robi się w lokalizacjach zabytkowych, a tych w tutejszym regionie nie brak. Warto w szczególności zwrócić uwagę na zabytki w mieście z bogatą historią, jakim jest Gdańsk. Ale przede wszystkim warto pospacerować po całym wybrzeżu, niezwykle urozmaiconym i pełnym niespodzianek, które warto odkryć.

Tags: pamiątki, zakupy, sklepy, Gdańsk, Trójmiasto