Powtarzalność nasza powszednia. Jak to jest z tym znajdywaniem sensu w zwykłych dniach? Czy właściwie warto się starać?

Posted on 23/11/2022 7:42am

W każdym roku czekają nas jakieś sytuacje, które mieliśmy okazje już poznać, jakie są powtarzalne i po prostu się powtarzają, jak cykliczne jest nasze życie. Jeśli bowiem spojrzymy na przyrodę, to każdy z nas wie, że istnieją pory roku, które następują po sobie. Jeśli popatrzymy na nasze życie, to też zauważymy, iż kalendarz w każdym roku wygląda podobnie, są te same dni, lecz jest inny rok. Przyzwyczajeni jesteśmy do tego i nie wyobrażamy sobie, ażeby nagle stało się inaczej.


pit online
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Każdy rok to kolejne wyzwania, lecz wiele z nich jest takich samych jak każdego roku. Przykładowo składanie deklaracji podatkowej, w tym roku będzie to Pit za 2014, za rok znów to zrobimy, to owa powtarzalność - . Więc liczby są zmienne, ale istotnie sporo rzeczy jest powtarzalnych. W każdym roku obchodzimy te same święta, oczekujemy tych samych dni, celebrujemy urodziny i imieniny, chociaż i tak niezwykle czuć upływ czasu.

Niestety, nie możemy przed tym uciec, gdyż chociaż powtarzalność występuje w każdym życiu, to jednakże każdego roku stajemy się trochę innymi osobami. Tak to już jest, nieuniknioność upływu czasu jest też potwierdzeniem powtarzalności, w wolnym tłumaczeniu, to że tyle rzeczy się powtarza świadczy o tym, iż wszyscy przemijamy. Właśnie to w jesień, a tym bardziej w trakcie zimy to czuć, bo w okresie letnim jesteśmy trochę rozmarzeni, trochę w innej rzeczywistości i nie myślimy za bardzo nad takimi rzeczami. Pora na refleksję przychodzi, kiedy robi się zimno, kiedy nasze plany wakacyjne znów muszą
rozliczenie
Author: Bas Evers
Source: http://www.flickr.com
dojrzeć do lata. Są jednakowoż ludzie, którzy odpowiednio się w tym czują, w tej powtarzalności, gdyż wyraża to w jakiś sposób poziom naszego bezpieczeństwa.

Bo jakby to było, gdyby każdy dzień był usiany niepewnością, a każdy rok ogromną niewiadomą? Poniekąd tak jest, przecież nie możemy wiedzieć czy zbliżający się rok przyniesie szczęście (być może jakąś wygraną) czy raczej nieszczęście (choroba, śmierć kogoś bliskiego), niemniej, to że istnieją te same punkty w każdym roku sprawia, że mamy pewne drogowskazy. To tak jak spacerujemy po lesie lub jeździmy autem po obcym mieście. Aby się nie zgubić wymagamy drogowskazów. Drogi są wszędzie takie same, lecz nie zawsze trafiamy we właściwe miejsce, a by się nie zgubić potrzebujemy wsparcia, właśnie w postaci takich punktów.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź tutaj usługi księgowe online inne tego typu materiały - one także są wartościowe.

Dlatego wszyscy ich potrzebujemy – w większym lub mniejszym stopniu.

Tags: samochód, bezpieczeństwo, refleksja