Przykłady pozycji książkowych i ich filmowych ekranizacji. Czy to dobry pomysł na prezent?

Posted on 25/10/2022 7:57am

Są tego typu tytuły książek czy filmów, które kojarzą chyba wszyscy. Często na podstawie książek tworzy się ekranizacje, jakie powodują, że tego rodzaju historia jest rozpoznawana przez jeszcze większe grono ludzi. To sprawia też, że takie pozycje mogą okazać się trafionym pomysłem dajmy na to na prezent. O których tytułach trzeba wspomnieć?

Wiele osób kojarzy z pewnością osobę Hanibala Lectera. Postać jego została sławna za sprawą filmu, który zyskał spory rozgłos oraz popularność. W roku 2007 została nakręcona jedna z części Hanibal po drugiej stronie maski, która opowiada o początkach historii Hanibala.

Jeśli dowiesz się o posiadającej intrygującą Ciebie treść nowej witrynie, to wcześniej zweryfikuj info (http://defence24.pl/wywiady-zobacz-wiecej) odnośnie źródeł, z których pobiera ona dane.

Trzeba wiedzieć, że filmy o wspomnianej postaci powstały na podstawie książek, jakie tak samo jak film mogą być dobrym prezentem dla osób w każdym wieku.

książki
Author: Sarah Sammis
Source: http://www.flickr.com
Kolejną książką i filmem, które na pewno kojarzy wiele osób jest Duma i uprzedzenia. Ta książka Jane Austin tak naprawdę była już popularna nim została zekranizowana. Twórczość Austin bowiem ma sporo fanów na całym świecie. Tak powieść jak i film przedstawiają świat wyższych sfer w Anglii na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Pokazuje dużo różnego rodzaju intryg i romansów, których wtedy nie brakowało- kultowy hannibal na blue ray.

Greg Zorba to propozycja może dla trochę starszych ludzi, którzy pamiętają sławny film z roku 1964 z aktorem Anthonym Quinnem, jaki został stworzony na podstawie książki. Na kartach książki jak również w filmie pokazane są losy Greka jadącego z kontynentalnej części Grecji na Kretę. Trafnie oraz w sposób niesamowicie barwny przedstawiona jest w niej mentalność osób zamieszkujących Bałkany.Inną z kolei książką, jaką kojarzą wszyscy będzie Sennik Egipski. W niej właśnie poszukujemy znaczenia swoich snów oraz marzeń sennych. Temat snów bowiem od dawna interesował wiele osób. Kojarzy się bowiem z czymś tajemniczym, czego znaczenie pragniemy odkryć. Taki sennik w przejrzysty sposób wyjaśnia co kryje się za naszymi marzeniami sennymi- więcej o greku zorbie.

To na pewno nie wszystkie ciekawe pozycje, jednak jest duża szansa, iż przypadną do gustu wielu osobom. Dobrze jest zatem sięgnąć czasami po tytuły książkowe oraz ich ekranowe adaptacje, albo też po książki, jakie są takim jakby pewnikiem. Tym bardziej gdy nie do końca znamy osobę, której chcemy zrobić niespodziankę. Wtedy jest więcej szans na to, iż taki upominek się spodoba.

Tags: Pozycje, książki, Filmy, ekranizacje