Typy reklamy typu outdoor. Gdzie je wykonać? Czy są opłacalne

Posted on 21/06/2018 7:28pm

reklama typu outdoor kojarzy się z ogromnym rozmiarem, współczesnymi nośnikami, a nawet nietypowymi rozwiązaniami. Obejmuje ona obszerne spektrum publikatorów – od dynamicznych (mieniące się blaski) do biernych (plakat).
Lokowana bywa na ulicy, w punktach użyteczności publicznej oraz w środkach komunikacji miejskiej. Jest to przesył reklamowy, który różni się od pozostałych nośników. Reklama outdoorowa – w przeciwieństwie do reklam zamieszczanych w mediach – nie dąży do dostarczenia jak największej ilości wiadomości. Jej zamysłem jest zapewnienie prędkiej identyfikacji towaru. Czasami przesył – by zakorzenić się w naszej świadomości - ogranicza się do podania jednego wyrazu, przykładowo miana firmy. I to często wystarcza, żeby kojarzyć dany wyrób z jego logotypem. Reklama zewnętrzna, żeby była efektywna, musi zatem mieścić minimum terminów a także maksimum elementów ekspresywnych- . Do tego, w wypadku reklamy typu outdoor, stosuje się zasadę stopniowego napięcia – a więc zaczęcia kampanii od komunikatu, jaki ciekawi, uwodzi swą tajemniczością. Kolejne reklamy powinny być logicznym rozwinięciem pierwszego, aż do finalnego komunikatu będącego rozwiązaniem zagadki.


polska
Source: pixabay.com


Aktualnie technika daje wprost nieograniczone możliwości kreacji reklamy zewnętrznej. Outdoor, w dzisiejszych czasach, to już nie tylko zwyczajne billboardy Katowice z zadrukowaną ofertą.
Pokazały się przykładowo trójwymiarowe, bądź „wystające” poza billboard części (2 bądź 3D) bądź nadruki typu day&night (zauważalne w nocy oraz w przeciągu dnia), natomiast dzięki cyfrowym mediom albo projektorom mamy możność wyświetlenia reklamy na budynkach, chodniku, a także na pochmurnym niebie. Dziś billboardy Gdynia możesz dostrzec wszędzie- polecane billboardy gdynia.

Tags: logo, reklama, produkt