W jaki sposób zrobić chociażby małą karierę w muzyce?

Posted on 18/11/2022 7:36am

Rady dla zamierzających nareszcie wypromować prowadzony przez siebie zespół muzyczny. Wiadomo: zespołów jest sporo więcej, aniżeli aptek, szmateksów albo lokali z tureckimi przysmakami w polskich miastach. Jednak wielka konkurencja na rynku muzyki w żadnym przypadku nie może nas przesadnie paraliżować.


gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Choćby z tego powodu, że należy uwierzyć we własne talenty. Pewnie najczęściej ta wiara jest w zupełności bez pokrycia, ale nawet jeśli nie zrobimy ogromnej kariery jak Leonard Cohen, Slash (nowości i plotki) czy Metallica, to przynajmniej spędzimy miło czas, pewnie poznamy dużo interesujących osób.

Kiedy człowiek funkcjonuje w muzyce, nawet chodzi o amatorstwo, i tak ma możliwość poszerzyć własne horyzonty, znajomości, zdolności towarzyskie. Nie należy się za bardzo napalić na robienie kariery, bo akurat świat muzyki jest zły, ale należy próbować. Najbardziej znaczące jest to by ciągle trenować. Eric Clapton jest wybitnym gitarzystą - jednakże nieustannie ćwiczy, muzyka to jego hobby, ale również wytężona praca. Chociaż kiedy będziemy od samego startu zakładać, że traktujemy granie jako typowo zarobkową pracę, zapewne będziemy zmanierowani, a to zdecydowanie nic dobrego.

Perfekcyjny scenariusz to granie ze swoimi przyjaciółmi, posiadanie marzeń, ale jakby nie patrzeć to wszystko jest do pewnego czasu dla zabawy.

Taki odsyłacz do www przybliży Ci większą ilość informacji na ten wątek, który tak niesamowicie Cię zainteresował i po prostu wciągnął.

Na przykład System Of A Down (aktualne galerie i filmiki) w taki sposób właśnie zaczynał. Ormianie mieszkający w USA byli kumplami, lubili występować, zapewne nie sądzili, że po niedługim czasie odniosą niesamowity sukces. Choć tutaj akurat mała adnotacja - język polski jest ładny, lecz jeżeli marzy się nam kariera, potrzebna jest wytężona nauka języka Szekspira. Bardzo wielu polskich artystów nagrywa w angielskim - jednakowoż cóż z tych starań, jeśli trudno nie zauważyć, że wielkim problemem jest zły akcent? Wiadoma sprawa: gdy porozumiewamy się z Brytyjczykami, Irlandczykami bądź chociażby Chińczykami nie musimy obawiać się własnego akcentu, bo nie ma jednego sposobu wypowiadania się. Jednak akurat w przypadku śpiewu, ciężko nie śmiać się z akcentowania słów przez pewnych muzyków. To pewnik.

Tags: muzyka, kariera, sukces, Muzycy, gitarzyści