W jakim miejscu spędzać cudowne wakacje? Nad polskim morzem, a najlepiej odwiedzić Mierzeję Helską oraz pobliskie miejscowości

Posted on 29/08/2018 6:13pm

Mierzeja Helska oferuje wiele atrakcji. W leżących na jej terenie letniskach można bez problemów znaleźć noclegi, a urocze atrakcje turystyczne będą zachęcać do spędzenia urlopu właśnie w tym miejscu.

kitesurfing
Author: troy_williams
Source: http://www.flickr.com
Mierzeja Helska z całą pewnością zasłużyła sobie na tak wielką popularność. To jedno z najchętniej wybieranych miejsc na wczasy, które w miesiącach letnich przeżywa istne zatrzęsienie. Czym zachęca letników Mierzeja Helska? Jakiego rodzaju atrakcje czekają tu na tych, którzy będą zdecydowani się spędzić wypoczynek na "kaszubskiej kosie"? Mierzeja Helska to właściwie charakterystyczne ukształtowanie powierzchni, bliskość morza i pięknych plaż oraz możliwość odkrycia piękna kaszubskiej kultury. Rewelacyjne letniska i tradycyjne osady rybackie powodują, iż ta część naszego kraju zachwyca swym wyjątkowym urokiem. Wody Morza Bałtyckiego oraz Zatoki Puckiej sprawiają, że wiele atrakcji czeka tu na wielbicieli sportów wodnych. Dla nich perfekcyjnym miejscem jest Zatoka Pucka, jaka pozwala na opanowanie sporej ilości dyscyplin w sposób bezpieczny i przyjemny jednocześnie.

Hel, Jurata czy Jastarnia domki - to miejsca letniskowe, w jakich letnicy mogą liczyć i na hotele we właściwych warunkach, i na doskonałe warunki pobytu (zobacz tutaj). Jak jesteśmy w stanie spędzić czas w tych miejscach? Oprócz wylegiwania na plaży oraz uprawiania sportów wodnych wakacje na Mierzei Helskiej pozwalają uatrakcyjnić ciekawe wycieczki po tym wyjątkowym skrawku lądu. To najlepszy sposób na to, aby odkryć wszystkie tutejsze atrakcje turystyczne. A jest ich sporo. Na które z nich warto zwracać szczególną uwagę? Jastarnia zachęca ciekawym Muzeum Rybackim oraz tradycyjną zabudową, jaka przypomina o spokojnych początkach tego modnego dziś kurortu.Mierzeja Helska, plaża
Author: BernieCB
Source: http://www.flickr.com
Kuźnica oraz Hel mogą się z kolei pochwalić portami rybackimi, jakie przyciągają wielokolorowymi kutrami oraz uwijającymi się przy pracy rybakami. Sam Hel, jako najważniejsze miasto na tym skrawku ziemi, również ma się czym pochwalić. Tu przyciągają nie jedynie zabytki związane z rybołówstwem oraz z działaniami prowadzonymi w czasie II wojny światowej, lecz i nieco nowsze turystyczne atrakcje. Tą najważniejszą jest fokarium, w których schorowane foki szare mogą we właściwych warunkach wrócić do zdrowia. A kiedy trochę opuścimy ten obszar i pojedziemy na Zachód w stronę Trójmiasta, to trafimy do paru interesujących kurortów, które również warto zwiedzić. Z pewnością warto polecić Stegnę, albo nawet wynająć Stegna domki na wakacje.

Tags: wczasy, atrakcje turystyczne, wakacje, wypoczynek, Bałtyk, sporty wodne, Morze Bałtyckie, turystyczne atrakcje