Wycieczka po Wrocławiu - co należałoby zobaczyć w tym mieście?

Posted on 13/10/2020 8:31am

Wycieczka po Wrocławiu bezsprzecznie będzie bardzo emocjonująca. Wrocław to piękne miasto, które ma sporo do zaoferowania. Na początek należałoby udać się do serca Wrocławia, czyli zobaczyć rynek. Znajduje się tam niemało kościołów, z których zdołamy podziwiać uroczą panoramę miasta, a także stare kamieniczki, multum sklepów i mnóstwo intrygujących kawiarenek i kafejek.

Wrocław
Author: Alberto Cabello
Source: http://www.flickr.com
We Wrocławiu wskazane jest wybrać się również do Ogrodu Zoologicznego i do ZOO - na zwiedzanie tych atrakcji powinno się zarezerwować sobie dużo czasu. Nieopodal Ogrodu Zoologicznego znajduje się Kafe Plaża, gdzie można chwilę wypocząć oraz napić się piwka pod chmurką. To miejsce polecamy szczególnie ciepłą wiosną i latem. Należałoby wybrać się także na rejs po Odrze z Przystani Zwierzynieckiej, jaka proponuje rejsy od wiosny do jesieni. Zdołamy też wypożyczyć kajak lub [mieszkanie na sprzedaż gdańsk] rower wodny.Park Szczytnicki to również wspaniały pomysł na wycieczki po Wrocławiu. Znajduje się tu blisko 400 przeróżnych gatunków drzew, niemało pięknych roślin, czarowne mosty oraz kładki, którymi wolno przechadzać się. Pięknym miejscem jest też drewniany kościół świętego Jana Nepomucena z przełomu XVI i XVII wieku. We Wrocławiu należałoby zobaczyć również Most Grunwaldzki, który jest jednym z pierwszych wiszących mostów w całej Polsce. Mimo, iż we Wrocławiu nie brak mostów, to kategorycznie wolno ogłosić, iż Most Grunwaldzki jest najpiękniejszy.
Ciekawym miejscem jest również Wyspa Słodowa, gdzie częstokroć odbywają się różne imprezy plenerowe i koncerty, natomiast na barkach możemy napić się piwa. Nieopodal Wyspy Słodowej znajdują się również dwie inne - Wyspa Piaskowa i Bielarska, jakie też powinno się odwiedzić. Wyspy te wysuwają Wrocław na tle innych miast, to doskonałe miejsce na spacer i odetchnięcie.

To zaledwie parę miejsc, jakie zdołamy zobaczyć, będąc w tym ślicznym mieście. Wybierając się na wycieczki po Wrocławiu, warto zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w którym znajdziemy jeszcze więcej interesujących miejsc oraz zabytków godnych ujrzenia.

Tags: rośliny, kościół, most grunwaldzki, zoo, Wyspa Słodowa