Z jakich względów bierzemy się za tuning swojego ulubionego pojazdu?

Posted on 19/10/2020 7:34am

Podstawowym powodem, dla którego robimy tuning swojego samochodu jest chęć polepszenia jego właściwości jezdnych oraz parametrów technicznych. Ale są również posiadacze samochodów, którym dodatkowo zależy również na poprawie jego wyglądu i zwiększeniu komfortu jazdy. Stąd w przypadku tuningu mówi się albo o tuningu mechanicznym, albo o tuningu optycznym.

Tuning Audi A4 B5 może z powodzeniem mieć charakter mechaniczny, jak i optyczny. W tym pierwszym wypadku tuning Audi A4 B5 będzie polegał przed wszystkim na zamianie silnika - tutaj. Można zdecydować się na silnik 1,9 TDI quatro. Za sprawą tego znacząco zwiększy się moc posiadanego samochodu. Są także właściciele samochodów, którym zależy nie tylko na zwiększeniu mocy silnika, ale także na tym, aby zmniejszyć zużycie paliwa.

Czy ta problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę napinacz łańcucha, która dotyczy omawianej sprawy, więc niewątpliwie też Cię zainteresuje!

To właśnie te osoby stawiają na eco tuning, zob. Taki właśnie eco tuning pozwala radować się większą mocą i tańszym kosztem eksploatacji samochodu w efekcie zmniejszenia się zużycia paliwa. Tego typu tuning powoduje równocześnie, że samochód w mniejszym stopniu zanieczyszcza powietrze, ponieważ przy spalaniu paliwa wydalana jest mniejsza ilość spalin.stuningowany samochód
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com
Pomiędzy tuningiem mechanicznym a optycznym są wyraźnie różnice. Ten drugi według osób, które go wybierają ma poprawiać warstwę wizualną samochodu. Stąd bardzo często zamieniają oni tłumik , który był wstawiony fabrycznie na tłumik sportowy czy zamieniają felgi na alufelgi. W wielu wypadkach niektórzy decydują się na używanie szerszych opon niż te, które powinny być używane zgodnie z zaleceniami producenta.

Zaciekawił Ci się taki artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu - ta witryna również bez wątpienia przypadnie Ci do gustu.

Jeśli tuning optyczny nie zostanie przeprowadzony razem z mechanicznym to może się okazać, że po jego wykonaniu spadnie osiąg samochodu, czy też pogorszeniu ulegnie komfort jazdy. Nie wszystkie więc zmiany, które nazywamy tuningiem tak naprawdę wprowadzane są w celu poprawy prędkości, jaką może osiągnąć auto czy mocy silnika.

Stawiając na tuning , który ma mieć charakter mechaniczny, powinno się zawsze jego wykonanie zlecić bardzo dobremu fachowcowi. Jeżeli jego określone elementy zostaną wykonane niewłaściwie to samochód może zmniejszyć może się bezpieczeństwo samochodu. Jeśli decydujemy się na tuning auta, róbmy to z głową. Dzięki temu tuning nie jest pozbawiony sensu, a samochód nie stanowi zagrożenia.

Tags: samochód, Auto, Silnik, spaliny