Z jakiego powodu należy wybrać się w okolice Beskidu Śląskiego? Jakie atrakcje możemy tam zobaczyć, jakie miasta odwiedzić?

Posted on 06/10/2021 8:14am

Beskid Śląski to niepowtarzalne pasmo górskie. Świetne zagospodarowanie i zachwycająca okolica to jego godne zapamiętania plusy. Szlaki do pieszych wędrówek i rowerowe to wielki atut, podobnie jak duża oferta praktykowania w tym miejscu sportów zimowych.

góry
Author: Els
Source: http://www.flickr.com
Nic dziwnego, że na obszarze Beskidu Śląskiego utworzono znaczące miasta turystyczne, na terenie których każdy z nas może spędzić doskonałe, pełne przygód wczasy. W gronie tych domów wypoczynkowych, które cieszą się wielkim wzięciem w ciągu całego roku, możemy wymienić na przykład Wisła noclegi . Czekające na jej terenie atrakcje turystyczne charakteryzuje niezwykłą moc przyciągania.

Czy odnalazłeś wymagane informacje na opisywany wątek? Jeśli tak, to świetnie, ale nie mniej interesujące będą dane na niniejszym serwisie. Wtedy przejdź tam (http://primaveraspa.pl/).

Jak możemy spędzić tu wakacje? Z jakich możliwości warto skorzystać podczas pobytu na terenie tego miasta? Najpierw zobacz bazę noclegową - zarezerwuj nocleg w Wiśle.Wisła to wspaniała zabudowa, w której ważne miejsce zajmują zjawiskowe wille. Przypominają one o tym, jak ważną rolę odgrywała turystyka w dziejach tego miasteczka. Zameczek Prezydencki, zabytkowa karczma zmieniona w Muzeum Beskidzkie oraz tereny przeznaczone do spacerów nad brzegami rzeki Wisły – oto najistotniejsze możliwości tego wspaniałego miejsca. Przepiękny park z amfiteatrem to następna atrakcja, dzięki której Wisła stała się zachęcającym miejscem do zatrzymania się w górach. Wisła jest równocześnie rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Zimą są tutaj doskonałe warunki dla narciarzy, latem zachwycają tu liczne szlaki piesze i rowerowe.

ruszajwpolske.pl/miasta/wisla/noclegi/59,index.html
Author: VasenkaPhotography
Source: http://www.flickr.com
Z Wisły możemy się wybrać tak na Równicę, jak i na Czantorię. Kusi również Barania Góra, na jakiej zboczach znajdują się źródła rzeki Wisły. Wędrówki w pięknej scenerii każdemu mogą sprawić mnóstwo radości i stać się ciekawym sposobem na spędzenie godnego zapamiętania urlopu w Beskidzie Śląskim. Przebywając w Wiśle warto także wybrać się do Szczyrku. Znajdziemy tam wiele atrakcji, mnóstwo wrażeń, a co ważne baza turystyczna jest niezwykle dobrze rozwinięta, tak więc Szczyrk noclegi bardzo dużo oferują. Równie świetnie działa baza gastronomiczna, więc możemy najeść się zdrowo i do syta.

Tags: sport, Muzeum, wycieczka, Szczyrk